
фото: whitearkitekter
Водонапірні вежі зі сміливим дизайном http://sofiyivka.org.ua/podribnyuvachi-ta-myasorubki-osoblivosti-viboru
У Швеції набирає популярності тенденція кардинального переосмислення зовнішнього вигляду водонапірних веж. Застарілі конструкції замінюють на сучасні, схожі на модерністські архітектурні об’єкти.
Тенденція почалася у Варберзі після аварії в старій системі водопостачання. Компанія Vivab, відповідальна за відходи та водопостачання, оголосила архітектурний конкурс на нову водонапірну вежу, яка вміщує десять тисяч кубометрів води та стане міським орієнтиром. Переміг проєкт білої вежі Vaga.
фото: whitearkitekter
Водонапірна вежа з чистого бетону стоїть на вершині пагорба і має незвичайну форму довгого вузького прямокутника, який спирається на дев’ять тонких стовпів. Її вигнута форма з плавними лініями нагадує хвилі сусіднього узбережжя та відрізняється від традиційних цибулинних і циліндричних резервуарів, які зазвичай можна побачити в інших містах.
Читайте:У Сербії історичну будівлю паперової фабрики перебудують у музей Ніколи Тесли за проєктом Zaha Hadid Architects
Конкурсні умови враховували практичність, місткість і безпеку, але передбачали створення вежі, яка стане місцевою пам’яткою, що символізує «креативність, легкість, комфорт і силу».
Вежа у Варберзі надихнула інші міста Швеції на будівництво нових водонапірних веж, які замінюють старі конструкції та враховують зростання населення. Так нову вежу збудували у Гельсінборзі. Вона має форму великого кільця.
Читайте:В Іспанії закинуті залізничні шляхи перетворили на мережу пішохідних і велосипедних доріжок (ФОТО)
Також у 2023 році з’явився план збудувати водонапірну вежу в Угглевікені. Хоча містяни зустріли цю ідею скептично.
проєкт вежі фото: mitti
А також у 2023 році муніципалітет Вермдо оголосив публічний конкурс на проєктування нової водонапірної вежі в Хемместі. За яким переміг проєкт від Reppen Vilson Arkitekter.
фото: arkitekt